فرش بازرگان

شهرستان کاشان یکی از شهر های صنعتی بزرگ استان اصفهان است . شهر کاشان به دلیل دارا بودن کارخانه های بسیار زیاد فرش ماشینی و همینطور کارخانه های دیگر از قبیل خودرو سازی ، لنت خودرو ، چینی و... سهم بزرگی از اقتصاد استان اصفهان را به خود اختصاص داده است . کاشان با بیش از 1300 کارخانه تولیدی فرش ماشینی و زیرمجموعه های تولید فرش بزرگترین منطقه تولیدی محسوب می شود . کارخانه های شناخته شده و مطرحی از قبیل فرش کاشان ، فرش راوند ، فرش خاطره ، یلدای کویر کاشان ، زمرد کاشان ، عقیق ، جردن ،قیطران وبسیاری دیگر در شهرک های صنعتی کاشان مثل راوند ، آران بید گل و سلیمان صباحی واقع شده است . 

فرش بازرگان 

شرکت فرش ماشینی بازرگان از سال 1391 تولید فرش ماشینی را در شهرک صنعتی راوند کاشان آغاز کرده است . این شرکت با توان تولید 350.000 متر مربع از انواع فرش ماشینی 700 شانه ، 1200 شانه و 1500 شانه با کادری مجرب و استفاده از الیاف اکریلیک یکی از 100 ها کارخانه ای است که در کاشان بهترین نوع فرش های ماشینی را تولید می نماید . 

 

  • فرش 700 شانه تولیدی فرش بازرگان

فرش های 700 شانه همانطور که میدانید از تنوع زیادی در کیفیت الیاف و همینطور تکنولوژی بافت برخوردار هستند . کارخانه فرش بازرگان از سال 91 شروع کارخود را با بهترین نوع تکنولوژی بافت فرش 700 شانه (hcp) وندویل بلژیک آغاز کرده است .این نوع بافت فرش 700 شانه زیربافت ترین،متراکم ترین و زیباترین فرش های 700 شانه ظریف را رقم می زند . الیاف اکریلیک استفاده شده در نخ خاب این نوع فرش ها نیز تضمین دوام بسیار طولانی این فرش را فراهم میکند.

 

شرکت بازرگان در محصولات خود فرش های 1000 شانه را نگنجانده است و طبق گفته های مدیران این شرکت عدم اختلاف قیمت زیاد بین فرش های 1000 شانه و 1200 شانه  بعد از فرش های 700 شانه به سراغ بافت فرش های 1200 شانه بروند .

 

  • فرش 1200 شانه کارخانه فرش بازرگان

بعد از 6 سال تولید فرش 700 شانه شرکت بازرگان از سال 1396 اقدام به واردات ماشین آلات فرش های 1200 شانه hcix2 وندویل نموده است . پروژه نصب و راه اندازی این مجموعه ماشین آلات حدود 1 سال به طول انجامیده و اولین فرش 1200 شانه این مجموعه در اواسط سال 1397 وارد بازار فرش ماشینی شده است . همانطورکه قبلا گفته شده کیفیت سرلوحه کار این مجموعه بوده و الیاف مصرفی فرش های 1200 شانه بازگان همه از الیاف 100 درصد اکریلیک هیت ست شده هستند . در حال حاضر بخش اعظم تولیدات این شرکت به تولید فرش های 1200 شانه اختصاص دارد که بیش از170 طرح و رنگ مختلف را شامل می شود  . 

 

  • فرش 1500 شانه بازرگان 

2 سال پس از افتتاح بخش تولیدی 1200 شانه شرکت فرش بازگان تصمیم به گسترش فعالیت تولید فرش ماشینی خود نموده است . در سال 1399 خرید ماشین آلات تولیدی فرش 1500 شانه تراکم 4500 در دستور کار این شرکت قرار گرفته و در کارخانه ای مجزا اقدام به نصب و راه اندازی دستگاه های مدرن 1500 شانه گرفته شده است . در حال حاضر فرش های 1500 شانه کارخانه فرش بازرگان 48 طرح مختلف را شامل میشود . که با بهترین کیفیت ممکن این دسته فرش ماشینی به بازار عرضه می شود .

 

 

  •  استاندارد ها و گواهی های کسب شده فرش بازرگان 

استاندارد ملی ایران نخستین گام برای معرفی کیفیت محصولات درایران محسوب میشود . با وجود نداشتن الزام به دریافت این نشان برای فرش های ماشینی ،فرش ماشینی بازرگان کاشان کسب این نشان را در اولویت قرار داده و از همان ابتدا نشان ملی استاندارد ایران را کسب نموده است . 

گواهی استاندارد ce اتحادیه اروپا برای صادرات محصولات به کشورهای اروپایی از واجبات محسوب می شود . این شرکت با وجود اینکه به صورت مستقیم صادراتی به کشورهای اروپایی ندارد، اما در سال 95 موفق به کسب این نشان شده است و همین دلیل بر کیفیت مطلوب تولیدات این مجموعه تولیدی فرش ماشینی است .

 

  • راه های شناخت فرش ماشینی اصلی بازرگان در بازار

کلیه فرش های تولید شده در این مجموعه دارای برچسب ثبتی با نام فرش بازرگان ( بدون پیشوند و پسوند ) هستند . تمام محصولات عرضه شده دارای شما ثبت استاندارد تحت عنوان شماره گواهی برچسب بوده و می توانید از سامانه 10001517 در لحظه خرید، استعلام کنید . همینطور پشت فرش در قسمت انتهایی مشخصات شانه ، تراکم با نخ رنگی بافته شده است .

 

 

 

 

سوالات متداول

در طول هر سال طرح های زیادی از فرش ماشینی در شانه های مختلف معرفی می شود. برای مشاهده جدیدترین فرش در هر میزان شانه از بالای صفحه محصولات هر گروه معمولا 15محصول ابتدایی جدیترین فرش های معرفی شده هستند. و تا 42 طرح فرش دیگر فرش های معرفی شده طی سال جاری هستند.
فرش های ماشینی 1200 شانه با تراکم 3600 بافته می شوند و دارای 1.440.000 گره در متر مربع هستند . در محصولات این وب سایت فرش های 1200 شانه با نخ خاب 100 درصد اکرولیک هیت ست شده ضد پرز و حساسیت که از الیاف درالون آلمان تهیه می شود استفاده شده است . فرش های 1200 شانه کاشان دارای 2 دسته ساده و گل برجسته هستند .
فرش های کاشان عرضه شده در این سامانه بعد از گذراندن 3 واحد کنترل کیفیت و سلامت راهی بازار فروش می شوند و دارای ضمانت نامه کیفی به مدت 10 سال از بابت تغییر رنگ و افت شفافیت ، تغییر شکل ظاهری ، کوبیدگی الیاف ، حرارت های غیر مستقیم شدید می باشد و می توانید برای استفاده 30 سال روی فرش حساب باز کنید. همچنین تا 30 روز در صورت وجود مشکل امکان مرجوعی و تعویض آن وجود دارد.
محصولات اصیل فرش کاشان با استفاده از به روز ترین ماشین آلات بافندگی فرش (وندویل بلژیک ) تولید می شوند ، علاوه بر آن به سبب حجم تولید و دسترسی آسان تر به مواد اولیه از قیمت مناسب تری برخوردار است . تنوع طرح فوق العاده و تقریبا ماهانه چند نقشه فرش جدید معرفی می شود . خدمات پس از فروش و گارانتی محصولات از دیگر دلایل انتخاب فرش کاشان است.

علی عاقلی

پیروز وسرفراز، همیشه موفق باشید

Captcha